Haberler

Haberler 2016 - 2017 Mayıs

Kesintiler sırasında ortak alanlara elektrik temin ettiğimiz jeneratörümüzün 3 aylık periyodik bakımları AKSA jeneratör tarafından yapıldı. 21.09.2017
Çocuk bahçesindeki çitler onarıldıktan sonra dün gece yağlı boya ile boyandı. 25.05.2017
Bahçemizdeki ahşap oturma gruplarına vernik çekilmeden önce zımparalanması gerektiğinden, JCB marka zımpara alınarak teknik servis envanterine kaydedildi.
Çocuk bahçesindeki çürüyen çitlerin sökülmesi ve yerine yeni ahşap çitlerin takılarak boyanması çalışmalarına başlandı.
Halı sahanın kapı kısmındaki yırtık tel örgü bölümüne yeni tel örgü takılarak değiştirildi.
Yeni yapılan çardağın 2.kat vernik sürülmesi çalışmaları yapıldı. Eksik kalan yağmur oluğu yerine takıldı
Beyazçam bloğun revizyon sonrası arızalı çıkan AKAR marka makine-motoru söküldü. Yerine Omak Asansör tarafından garanti kapsamında 5,5 kW, 1,60 m/sn (emsal) ASTES marka yeni makine-motorun takılması çalışmaları tamamlandı. 20.05.2017
Yazlık kafe önündeki eski pergolenin aydınlatma armatürleri ledli armatürlerle değiştirildi. Yeni pergoleye de yine ledli armatülerden takıldı. 20.05.2017
Beyazçam blok sağ asansörün arızalı makine&motorunun yenisiyle değiştirilmesi için yeni 1,6 lık astes marka makine&motor, Omak Asansör tarafından sitemize teslim edildi.
Çocuk parkı ve spor sahasındaki eskimiş ve kalkmış durumda olan kauçuk yer karolarını yenileriyle değiştirmek için 25 m2 kauçuk malzeme alındı.
Bisikletlerin park etmesi için 6 yuvalı bisiklet parkı alınarak talep edilen kızılçam blok önüne konuldu.
Karaçam blok şaft içi ortak alan atık su boru hatlarındaki kırık pimaşlar ortak alan sigortasından bedeli karşılanarak tamir edildi.
Kışlık kafenin ahşap bölümünün tavanına, ihtiyaç üzerine, led aydınlatmalı uzun bar armatürlerden takıldı.
Yazlık kafe çay ocağının ön tarafındaki duvar boyu yapılan yeni ahşap çardağa, koruyucu vernik sürülmesi çalışması tamamlandı. 16.05.2017
Site kafesinin içinde uygun görülen yere Atatürk kaidesi yapıldı. Üstüne Atamız büstü konuldu. 15.05.2017
Yazlık kafe önündeki duvar dibine, ahşap çardak yapılması çalışmaları tamamlandı. 11.05.2017
Bahçedeki çalı grubu bitkilerin budanması çalışmalarına devam edildi. 10.05.2017
Yazlık kafe duvar dibinde bulunan eski bez çardağın yırtılması sebebiyle yerine yeni ahşap çardak yapılması çalışmalarına başlandı. 10.05.2017
Karaçam ve beyazçam blokların her kat arasına, yeni yönetmeliğe uygun, görselli, yangın ve deprem anında asansörlerin kullanılmamasını belirten uyarı levhaları asıldı
Asansör kabin içlerine konulmak üzere kat bilgilerini gösteren alüminyum uyarı levhaları reklamcıya yaptırıldı.
Sineklerle mücadele amacıyla tüm site bahçesi ve blokların arkaları, 06.05.2017 günü atomizör (püskürtme) kullanılarak Rentokil İlaçlama firması tarafından ilaçlandı.
Şiir etkinliği ve kermes etkinliği 07 mayıs 2017 pazar günü sitemizin bahçesinde yapıldı.
Halı sahanın kale arkasındaki deforme olmuş, yırtılmış tel örgüleri sökülerek yeni tel örgü çekilmesi çalışmaları tamamlandı. 07.05.2017
Halı sahanın kale arkasındaki bozuk, delik, yırtık tel örgü bölümü kaldırılarak yeni tel örgü gerilmesi için malzeme alındı.
Kafe ihtiyacı olan cam bardak, bardak altlığı, çay kaşığı, çay, plastik tabak-çatal-bıçak vs. Metro marketten alınarak kafe personeline teslim edildi. 05.05.2017
Karaçam ve Beyazçam blok yangın siren ve butonlarının kontrolleri ve arızalı olanların yenileriyle değiştirilmesi çalışmaları tamamlandı.
Voleybol sahasındaki yırtık file, yenisiyle değiştirildi.
Fıstıkçam blok bodrum katta bulunan sendika odasının çürümüş doğramaları yenilendi.
Çocuk bahçesi arkasında yürüyüş yolu kenarındaki düşük alanlar, rulo çim uygulaması yapılarak yükseltildi.
Sedir blok yanında yürüyüş yolu kenarındaki düşük alan, rulo çim uygulaması yapılarak yükseltildi.
Sedir blok arkasında, spor aletlerinin yan tarafında bulunan yürüyüş yolu kenarlarına hazır rulo çim uygulaması yapıldı.
Bahçede rulo çim uygulaması yapılması gereken alanlarda kullanılmak üzere 30 m2 hazır rulo çim alındı.
A blok giriş kapılarının yan duvarlarındaki ve hol tavanlarında yanmayan led armatürlerin arızaları giderildi. Bozuk olanlar yenileriyle değiştirildi.
Arıtma sistemi revizyon çalışmaları tamamlandı. 25.04.2017
Maviçam, Kızılçam ve Fıstıkçam blokların asansör kapı kenarlarına, yangın ve deprem anında asansörlerin kullanılmaması gerektiğine dair görselli levhalar yapıştırıldı
Maviçam, Kızılçam ve Fıstıkçam bloklardaki yangın sirenlerinin testleri yapıldı. Arızalı siren ve butonlar yenileriyle değiştirildi.
Kazan dairesinde bulunan su arıtma sisteminin boru ve bağlantı ekipmanları kullanılamayacak derecede eskidiği için yeni bağlantı tesisat ve vanalarının Mir Grup Su Arıtma firması tarafından kurulumu sağlandı.
Ladin blok 1.kısım mutfak ana hattındaki tıkanıklık, 5 numaralı daireden vurgulu makine ile müdahale yapılarak açıldı.
Köknar blok merdivenlerinden tekerlekli sandayelerin inip çıkabilmesi için Lamira firmasından çelik portatif rampa alındı. Köknar blok 1.kısıma monte edildi.
Halı saha, motorlu sert süpürge ile süpürüldü. Toz toprak temizlendi. Sahanın düzeltilmesi sağlandı. Fazla granür atıldı. Sahanın bakımı yapıldı. 17.04.2017
Sarıçam blok 8 numaralı dairenin çürüyen yatay kalorifer borusu (demirbaş) PVC boru ile değiştirildi.
Kızılçam blok arkasındaki servis yolu boyandı.
Eski ve yırtılmış basketbol pota fileleri yenileriyle değiştirildi.
Bloklardan çöp alınması işlerinde kullanılan 2 ad. 240'ar litrelik tekerlekli plastik çöp konteynırı satın alınarak, hizmete verildi.
Fıstıkçam blok lagarlarının tıkanmasına sebep olan kolonyalı mendil, temizlik bezi ve havlu kağıt gibi malzemeler çıkartılarak, kanalizasyon temizlik personelimiz tarafından açıldı.
Ladin blok bodrum katındaki su borusunun bir bölümü patlamıştır. Yeni boru takılarak tekrar su verilmesi sağlanmıştır.
Sarıçam blok 21 numaralı dairedeki delik (çürümüş) durumdaki yatay kalorifer borusu kesilerek yerine yeni kalorifer borusu kaynak yapıldı.
Sarıçam blok kat aralılarındaki yangın sirenleri test edildi. Arızalı olanlar değiştirildi. Her kat arasına yangın ve deprem anında asansörlerin kullanılmayacağına dair görselli uyarı levhaları asıldı.
Maviçam blok arkasındaki kamera direğinin bulunduğu yere sabitlenmesi çalışmaları yapıldı.
Halı saha, tenis sahası ve basketbol-voleybol sahalarının açılış kapanış saatlerini gösteren levhalar reklamcıya yaptırılarak saha girişlerine asıldı.
1 nolu giriş kapısındaki otopark kurallarını bildiren levhalar eskidiği için yeni levhalar reklamcıya yaptırılarak yerlerine asıldı.
Köknar blok 1 ve 2. kısımların yangın siren testleri yapıldı. Arızalı olanlar değiştirildi. Her katın asansör kapı kenarlarına "yangın ve deprem anında kullanmayınız" uyarı levhaları asıldı.
Maviçam blok bodrum katta bulunan kalorifer ana kalorifer boru musluklarından biri arızalandığı için yenisiyle değiştirildi. Bodrum katta biriken sular atıldı.
Kazan dairesindeki arızalı arıtma filtresi yenisiyle değiştirildi.
Maviçam ve kızılçam blok arkasındaki yürüyüş yolu kenarlarının yükseltilmesi çalışmalarına devam edildi.
Ladin blok 1 ve 2.kısımların sirenleri test edildi. Arızalı olanlar yenilendi. Her kat arasına, yangın ve deprem anında asansörlerin kullanılmaması gerektiğine dair uyarı levhaları asıldı.
4.otopark giriş kapısındaki ucu kırık eski bariyer kolu, yenisi ile değiştirildi.
Karaçam blok arkasındaki bahçe sulama musluklarının bulunduğu sarnıcın üstündeki demir kapak, çürümüş durumda olduğundan yeniden imal edilerek yerine monte edildi.
Sedir blok kat aralarındaki arızalı 3 ad. yangın sireni yenileriyle değiştirildi.
Blokların kat aralarında bulunan arızalı yangın siren butonlarının ve arızalı yangın siren kornalarının yenileriyle değiştirilmesi çalışmalarına, sedir bloktan itibaren başlandı.
Kızılçam blok arkasındaki yürüyüş yolu kenarlarında, çim zeminin yükseltilmesi çalışmaları yapıldı.
Tüm blokların her katındaki asansör kapı kenarlarına, yeni mevzuata uygun "yangın ve deprem anında kullanmayınız" uyarı levhaları matbaaya hazırlatılarak, sedir bloktan itibaren yapıştırılmaya başlandı.
Site bahçesindeki ağaçların budanması sonrası açığa çıkan ve 4.otoparka depolanan ağaç dalları, Ataşehir Belediyesi tarafından kaldırıldı.
Fıstıkçam blok girişinin sağ ve solunda bulunan arızalı aydınlatma armatürleri yenileriyle değiştirildi.
Kızılçam blok asansör kablo yenilemeleri sırasında açığa çıkan hurda kablo ve demir parçalar satılarak kızılçam blok gelirine kaydedildi.
Fıstıkçam blok dairelerindeki klozetlere atılan özellikle temizlik bezleri ve ıslak mendiller logarın tıkanmasına ve blok içinde koku sorununa neden olmaktadır. Bu maddeler, logardan personelimiz tarafından çıkartılarak kanal temizliği yapıldı. 14.03.2017
Kızılçam blok sağ asansörün de eski flexible (elektrik) kabloları söküldü. İçinden CCTV (kamera) kablo da geçen yeni flexibılların (elektrik) montajı ve panoya bağlanması çalışmaları tamamlandı.
Ladin blok 2.kısım asansör ADrive (sürücüsü) arızalandığı için yenisiyle değiştirildi.
Görülen lüzum üzerine kışlık kafe wc kilitleri otomatik basmalı, kilitlenip açılacak şekilde değiştirildi.
Karaçam blok bodrumuna giren kedilere mani olunması için kalorifer ve su borusu boşluklarına kalın branda çekildi
Çocuk bahçesindeki kırık tahterevalli ve daha önce kırılan kaydırak, yeni turkuaz marka orijinalleriyle değiştirildi.
"Köpeklerinizin tuvaletini bina duvarları ve etrafına kesinlikle yaptırmayınız" konulu uyarı levhaları yaptırılarak bina çevrelerine konuldu.
Kızılçam blok sol asansörün flexible kablolarının da (elektrik besleme) yenilenmesi ihtiyacı oluştuğundan eski yassı flexible (elektrik) kabloların, içinde CCTV (kamera) kablo ilaveli olarak yenileriyle değiştirilmesi çalışmaları tamamlandı.
A blok girişlerindeki eksik küpeşte trabzanların yerine yenileri takıldı.
Karaçam ve beyazçam blok yangın merdiven kapılarının kırık camları, yenileriyle değiştirildi.
Karaçam blok arkasında fırtınada dalları kırılan büyük çınar ağacının budaması çalışmaları yapıldı
Blok içlerinde bozulan eski tip klasik ampullü, sensörlü kat arası aydınlatma armatürlerinin yeni ledli sensörlü armatürlerle değiştirilmesi çalışmalarına devam edildi.
Çatı bacalarındaki açık havalandırma boşluklarına menfezler takıldı.
Ladin blok bodrum katına lağım suyu basmasına sebep olan kanal tıkanıklığı açıldı. Kanalın tıkanmasına sebep olan bez ve benzeri malzemeler çıkartıldı.
Karaçam blok 19.kat yangın merdiven kapısı açık bırakıldığı için hidrolik takılarak kapalı kalması sağlandı.
Yazlık kafe arkasında yol tarafından geçen kamera kabloları kanal içine alındı.
Halı sahanın kırılan kapı kilidi yenisiyle değiştirildi.
Köknar blok 2.kısım bodrumuna inen kirli suyun hangi daireden kaynaklandığı tespit edilerek arızalı atık su borusu tamir edildi. Masraf, site ortak alan sigortasından karşılandı.
4. otoparkta (arka) bulunan kedi evinin, kapalı otoparkta kedilerin bulunduğu kalorifer borusu üstlerinin ve merdiven altlarının Ataşehir Belediyesi Veteriner Müdürlüğü tarafında ilaçlanması sağlandı.
Kızılçam blok yangın merdiven kapı kenarlarındaki alçı kırıkları ve çatlakları pen çerçeve içine alındı.
Personel yemekhane banyosunda bulunan demirdöküm marka 60 litrelik eski su ısıtıcısı, yeni demirdöküm marka 65 litrelik elektrikli su ısıtıcı ile değiştirildi.
Kızılçam, Fıstıkçam, Karaçam ve Beyazçam bloklarında da zemin kat asansör dış kapı kenarları, alüminyum köşebent ile çerçeve içine alındı.
Maviçam blok zemin kat asansör giriş kapılarının dış çerçeveleri alüminyum çıta ile çevrildi.
Köknar bloğun kırık yağmur suyu iniş pimaşları yenilendi.
Karaçam blok kırık yağmur suyu dirseği yenilendi. Aynı bloğun giriş kenarına mermer süpürgelik konuldu.
Köknar ve kızılçam blokların kırık yağmur suyu pimaş bölümleri tamir edildi.
Blok içlerinde, bahçede ve genel alanlarda kullanılmak üzere klasik ampul, ledli armatür, soketli tasarruf ve normal tasarruf ampuller Yıldız Elektrik'ten alındı.
Kızılçam blok sahanlık zemininde, yerinden çıkmış ve sallanan durumdaki kaldırım taşları söküldü. Altlarına kum takviyesi yapılarak yeniden dizildi.
Çöp istasyonunun önünde bulunan ve konteynırların girişine engel olan duvarın 2 m.lik bölümü kaldırıldı.
Kafe mutfağında sıcak su akması için elektrikli hemen sıcak veren musluk armatürlerinden taktırıldı
Fıstıkçam 75 numaralı dairenin dış cephesindeki çatlaklar ve karaçam blok yağmur pimaş inişlerindeki kırık ve açılmalar AKUT ticari servisine tamir ettirildi. 24.01.2017
Maviçam 72 ve Kızılçam 77 numaralı dairelerin dış cephelerinde, AKUT Ticari Servisine tamirat çalışmaları yaptırtıldı. 23.01.2017
Site bahçesindeki ağaçların budanması sonrası 4.otoparka konulan dalların, Ataşehir Belediyesi temizlik işleri araçları tarafından kaldırılması sağlandı.
Karaçam blok 4. kat yangın merdiven kapısının sık sık açık bırakılması sebebiyle kapıya hidrolik takıldı.
Sarıçam blok yağmur suyu iniş pimaşlarındaki kırık dirsekler yenileriyle değiştirildi.
Blokların yağmur suyu pimaşları soğuk hava nedeniyle donmuş ve bu durum yağmur suyu borularının kırılmasına neden olmuştur. Kırılan pimaşların yenisiyle değiştirilmesi çalışmaları yapılmaktadır.
Blok önlerinde ve yütüyüş yollarında biriken karlar temizlik personelimiz tarafından kürekle kaldırıldı. Soğuğa dayanıklı olmayan ağaç ve çalıların üzerinde biriken karlar sopa ile temizlendi.
Yoğun kar ve buzlanma nedeniyle çatılardaki çanak antenlerin ve LNB lerin temizlenerek, uydu yayınlarının tekrar verilmesi sağlandı.
2 ve 3 nolu açık otoparkların içindeki yollarda biriken karlar, kepçe ile kaldırıldı
Hal tarafındaki 4.otoparkın yollarında biriken kar yığınları, kepçe ile temizlendi. 07.01.2017
Beyazçam, kızılçam ve maviçam blok dış cephelerindeki sorunlu yerlerden daire içine su giren yerlerin uygun malzeme ile tamir ettirilmesi çalışmaları AKUT'un ticari servisine yaptırıldı.
Sitemiz girişindeki bayrak direğinin kopan ipi yenisiyle değiştirildi. Yeni bayrak sepetli araç yardımıyla göndere çekildi.
Kış mevsimi nedeniyle sitemiz bahçesinde gerekli görülen ağaçların budama çalışmaları yapılmaktadır.
Şehir cereyanları kesildiğinde jeneratörün devreye girmesi sırasında fıstıkçam blokta elektrik arızasına sebebiyet veren tüm kondaktörler yenilendi.
01.01.2017 - 31.12.2018 yılları arası uygulanacak Toplu İş Sözleşmesi için Genel İş Sendikası ile yapılan görüşmelerde anlaşma sağlandı. 02.01.2017
Sedir blok 2.kısım arızalı elektrik kontaktörü, yeni 80 A simens marka kontaktörle değiştirildi.
Bahçemizdeki hurma ağaçlarımızın kış bakım ve budamaları yapıldı.
2. güvenlik kulübesindeki kamera arızalandığı için yerine 1 ad. yeni Bullwark 700 TVL çözünür gece-gündüz kamera takıldı.
Geri dönüşüm malzemesi olan 95 kg. mavi kapak, Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü'ne teslim edildi. Belediyemiz bunun üzerine 1 ad. tekerlekli sandalyeyi sitemize hediye edecek.
59 ad. blok içlerinde, kazan dairesinde ve kapalı otoparklarda bulunan yangın tüplerimizin dolum kontrolleri yapıldı. Boş olanlar dolu olanlarla değiştirildi.
Beyazçam blok duvar dibine ortanca, ladin blok girişlerindeki saksılara sardunya ve çuha çiçekleri dikildi.
Karaçam blok 64 numaralı dairenin arızalı kalorifer borusu kompansatörü yenisiyle değiştirildi.
Sitemizdeki boş çiçekliklere kış çiçekleri dikimi ve ilaçlanması çalışmalarına devam edildi.
Ladin blok 1 ve 2.kısım girişlerinin sağına ve soluna çiçek konulması için bina rengine uyumlu enli saksılardan 4 ad. alındı. Ayrıca görev alanlarında kullanılmak üzere 2 ad. fanlı ısıtıcı alındı.
Sitemizdeki çiçekliklere dikilmek üzere mevsimine uygun kış çiçekleri alındı. Dikimlere başlandı.
Kızılçam blok dubleks daire dış cephesinden daire içine yağmur suyu girmesi nedeniyle uygun dış cephe dolgu malzemeleri kullanılarak arızalı bölgelerde AKUT ticari servisince gerekli tamiratlar yaptırıldı.
Blok içlerindeki arızalı klasik ampullü aydınlatma armatürlerinin yeni ledli sensörlü armatürlerle değiştirilmesi çalışmalarında kullanılmak üzere 20 ad. led armatür ve sağlam durumdaki normal armatürlerde kullanılmak üzere 100 ad. klasik ampul alındı.
Kışın blok önlerindeki buzlanmayı önlemek amacıyla beton ve asfalta zarar vermeyen 210 kg. buz çözücü solüsyon satın alındı.
Fıstıkçam blok önündeki kurumuş ağaç, Ataşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından budandı.
Kapalı otoparka su gelmesine sebep olan yangın söndürme borusundaki arıza giderildi.
Güvenlik kulübelerinde kırılan eski tekerlekli koltukların yerine 2 ad. yeni sigma marka koltuk alındı.
Havuz üstündeki köprümüze tik yağı sürülerek kış mevsime hazır hale getirildi.
Site kışlık kafesinin caddeye bakan dış duvarı, teknik personelimiz tarafından boyandı.
Beyazçam blok altındaki personel lokali yemek salonuna ve wc bölümüne, havalandırma boru ve motoru döşenmesi çalışmaları bitirildi.
Evsel atıkların toplandığı 4. kapı yanına 3 ad. yer altı çöp toplama konteynırı inşaatı çalışmaları Ateşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından tamamlandı. Belediyemize bu hizmeti için teşekkür ediyoruz.
Ataşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından 4.kapının yan tarafında bulunan çöp istasyonumuzun zeminine 3 ad. çöp konteynırı yerleştirilmek üzere kazı çalışmalarına başlandı.
Fıstıkçam blok arkasındaki gölgeli toprak alanların yeşillendirilmesi için toprağın işlenmesi ve yonca tohumu atılması çalışmaları tamamlandı.
Maviçam blok yangın merdivenleri, kapıları ve tırabzanları yangın söndürme musluklarından alınan tazyikli su ile yıkandı.
Beyazçam, kızılçam ve sarıçam blok yangın merdivenlerine, kapılarına ve tırabzanlarına yangın söndürme borularından tazyikli su tutularak temizlendi.
Beyazçam blok bodrum katı pencere kenarlarındaki boşluklar alüminyum tel kafeslerle kapatıldı.
Fıstıkçam blok arkasında çam ağaçlarının üzerinde biçimsiz büyüyen iğde ağaçları usulüne uygun budandı.
Yangın söndürme boru hattından alınan su ile karaçam blok yangın merdivenleri, kapıları ve korkulukları baştan aşağıya tazyikli su ile yıkandı
Fıstıkçam bloğa elektirik sağlayan kontaktörlerden bir tanesi arızalandığı için yenisiyle değiştirilerek bloğa tekrar elektirk verilmesi sağlandı.
Fıstıkçam blok arkasındaki kuruyan çim alanların yeniden yeşillendirilmesi için yonca tohumu ekimi çalışmaları yapıldı.
Fıstıkçam blok yangın merdivenleri, korkulukları ve kapıları yukarıdan aşağıya yıkandı, silindi.
4.otoparkı (hal tarafı) çevreleyen demir çitlerin tamamının üstlerinin güvenlik amaçlı branda ile kaplanması çalışmaları tamamlandı.
2. güvenlik kulübesinde masa üstlerinde bulunan kamera görüntülerinin izlendiği ve kayıt altına alındığı DVR cihazları, güç kaynakları, ekipmanları ve kabloları santral kabini içine alınarak daha sağlıklı çalışır hale getirildi.
4.otopark kaldırımlarında (kedi evinin aşağı kısımları) bozuk bölümlere çekilen bordürlerin içlerine kaldırım taşları döşendi.
4. otoparkta kedi evinin arkasındaki molozlar temizlendikten sonra bordür çekilerek tesviye çalışmaları yapıldı.
4. otoparkta kedi evinin alt kısmında tel örgü boyunca bulunan moloz, taş ve inşaat artığı malzemeler iş makinesi kiralanarak kaldırıldı ve site dışına attırıldı.
Ladin blok önündeki otopark çizgileri sarı renk boya ile belirgin hale getirildi.
Ladin blok kazan dairesi üstündeki dairelerin mutfak gider hatlarındaki tıkanıklıklar, makine ile hat içine burma tel sokularak açıldı.
4. otoparkı (hal tarafı) çevreleyen duvar üstlerindeki tel örgülere branda çekilerek, otopark içindeki araçların dışarıdan görünmeleri engellendi.
Kalorifer kazanına bağlanan su borusu delinmiştir. Arızalı bölüm kesilerek atıldı. Yeni boru yerine monte edildi ve kaynak yapılarak tamir tamamlandı.
Karaçam ve Fıstıkçam blok bodrum katlarındaki demir kapılara, açık kalmamaları için hidrolik takıldı.
Süs havuzumuzun üstündeki köprünün arızalı tahtaları, köprünün altına girilerek gerdirme metodu ile düzeltildi.
Sedir blok bodrum katın demir çerçeveli havalandırma camları, çürümüş ve kırılmış durumda olduğundan yeni pen palzeme kullanılarak kapatıldı.
Fıstıkçam blok ana logar hatları, WC lerden atılan bezler nedeniyle tıkanmıştır. Site temizlik personeli tarafından bunlar toplanmış, demir sokularak kanallar açılmıştır. Lütfen klozet içlerine bez atmayınız. Temizlikçilerinize attırmayınız.
4.otopark kedi civarında, kenarlarda bulunan molozlar, ağaç ve tahtalar atıldı. Bölge temizlendi.
Bahçede kullanım ömrünü doldurmuş 4 ad. bahçe çöp kovasının yerine, imalatçısından 4 ad. yeni ahşap giydirmeli çelik kovalı çöp kovası alınarak hizmete verildi.
Yaz mevsiminde yoğun kullanım ve kuraklık nedeniyle açılan çim alanların tekrar yeşillendirilmesi için çim tohumlama çalışmalarına fıstıkçam blok önünden itibaren başlandı.
Sedir 2 ve Köknar 2 blokların çok eskimiş uydu antenleri, kabloları ve LNB kutuları yenileriyle değiştirildi
Ladin blok yanındaki çiçekliklerin her daim yeşil kalması için bodur pitos bitkilerinden dikildi.
Site kışlık kafesinin ihtiyacı olan bir adet samsung marka mikro dalga fırın metro marketten alınarak hizmete verildi.
Kış mevsimine girerken kazanların yakılması öncesi yapılması gereken işlerden bacaların temizliği, yetkili firma Akkent Teknik'e yaptırıldı.
Temizlik departmanında görevlendirilen iki yeni bayan personel için personel kıyafet dolabı satın alındı.
Kaloriferlerin yakılması öncesindeki hazırlıklardan olan jeneratörlerimizin bakımları, AKSA servise yaptırıldı.
Beyazçam blok girişindeki arızalı kapı hidroliği yenisiyle değiştirildi.
3 adet kalorifer kazanımızın bakımı, brülörlerinin bakımı ve baca gazı analizleri her yıl olduğu gibi 2M Teknik firmasına yaptırıldı.
Karaçam blok şaft içindeki atık su boru arızaları şafta işçi sokularak tamir edilmiştir.
Bedeli motosiklet sahiplerinden karşılanmak üzere kapalı otopark motosiklet odası demir parmaklıklarının üzerine içeri toz girmemesi için kalın branda çekildi.
Site kafesindeki kahve makinesi bozulduğu için 1 ad. arçelik marka ikili kahve makinesi ve 30 kg. çay alınıp kafe yetkilisi Yavuz Karaman'a teslim edilmiştir.
Site kışlık kafesinin eylül ayında açılması öncesinde duvarları boyandı.
Kızılçam blok sağ asansör de 26.08.2016 tarihi itibariyle yenilenerek hizmete verildi. Böylece A bloklardaki tüm asansörlerin yenilenmesi tamamlandı.
Yazlık kafe çay ocağı arkasındaki ahşap çardağın yanına brandadan güneşlik takıldı.
A, B ve C bloklardaki asansör yenilemeleri sonrasında açığa çıkan 16.650 kg. ağırlığındaki eski asansör hurdaları 3 gün süreli çalışma ile Başaran Metal'e satılarak siteye gelir kaydedilmiştir.
Taşınmalar sırasında yeni asansör kabinlerimize ve granit zeminine zarar gelmemesi için ahşap malzemeden giydirme kalıplar üretildi. Bu kalıplar taşınma sırasında kabin içine kolaylıkla monte edilecektir.
Kızılçam blok yenilenen sağ asansör iç kapısının elektrik panosuna bağlanması ve pompa mekanizmasının takılması çalışmaları tamamlandı.
Blok içlerindeki ampulle çalışan arızalı aydınlatma armatürlerinin, ledli sensörlü aydınlatma armatürleri ile değiştirilmesi çalışmalarında kullanılmak üzere 20 ad. zumled armatür satın alındı.
Ladin blok arkasındaki boş alanda, çit bitkileri kullanılarak peyzaj çalışmaları yapıldı.
Fıstıkçam blok mutfak gider hattı tıkandı. Yaylı makine gider hattına salınarak tıkalı hat açıldı.
Kızılçam bloğun yenilenen sağ kabin içine yeni kasetin (düğmelerin) montajı ve elektrik panosuna bağlanması çalışmaları bitirildi.
Fıstıkçam blok önündeki çiçeklik alana sardunya bitkilerinden dikildi.
Beyazçam blok bodrum katındaki personel lokalinin çok ses çıkaran arızalı demir kapısı söküldü, yerine pen malzemeden sessiz hafif kapı takıldı.
4. otopark çöp istasyonu yanına geri dönüşüm malzemelerinin konteynır içinde toplanacağı yeşil nokta istasyonu, Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü tarafından kuruldu.
Kızılçam blok sağ asansörüm eski çelik halatları sökülüp atıldı. Yerine yeni çelik halatların montajı ve yeni kabine çelik klemenslerle bağlanması çalışmaları yapıldı.
Karaçam blok sağ asansör kamera izlemeli olarak tamamen yenilendi. Hizmete açıldı.
Kızılçam blok sağ asansörün eski makine&motoru söküldü. Yerine yeni makine&motor konuldu.
Karaçam blok yenilenen sağ asansörün, zemin kat dış kapısı da yenisiyle değiştirildi.
Kızılçam bloğun yenilenen sağ asansör kabinine, butonların ve iç kapının montajı yapıldı.
Karaçam ve kızılçam blokların yenilenen sağ asansörlerinin içine yeni kasetlerin yerleştirilmesi için düğmelere kablo örülme çalışmaları tamamlandı.
Maviçam blok sağ asansör yenileme çalışmaları tamamlandı. 28.07.2016 tarihinde hizmete açıldı.
Karaçam blok sağ asansör yeni kabininin montajına başlandı.
Kızılçam blok sağ asansör eski kabini söküldü. Yeni kabinin montajına başlandı.
Yazlık ve kışlık kafelerimizin tuvalet ve lavabolarına otomatik fotoselli koku ve sabunluk makineleri takıldı.
Karaçam blok eski sağ asansör kabini parçalanarak söküldü.
Fıstıkçam blok sağ asansörün makine&motor kabin ve kapı yenileme çalışmaları tamamlandı. Asansör kamera izlemeli olarak hizmete alındı.
Site içindeki arızalı yer aydınlatma armatürlerinin yenileriyle değiştirilmesi çalışmaları tamamlandı.
300 kg. ağırlığındaki karaçam blok sağ asansör makine&motorunun kaideye yerleştirilmesi çalışmaları bugün tamamlandı.
Ladin ve Sarıçam blok arasındaki arızalı ve eski yer aydınlatma armatürlerinin yeni armatürlerle değiştirilmesine başlandı.
Karaçam blok sağ asansör eski motorunun ve halatlarının sökülmesi çalışmaları yapıldı.
Fıstıkçam blok yeni sağ asansör kabin içine yeni kasetin (düğmelerin) montajı yapıldı.
Fıstıkçam blok sağ asansörün eski zemin kat kapısı söküldü. Yeni zemin kat asansör dış kapısı yerine monte edildi.
Karaçam blok sağ asansörün yenileme çalışmalarına, kuyu içindeki elektrik kablo kanallarının yerinin değiştirilmesi ile başlandı.
Fıstıkçam blok sağ asansörün eski makine&motoru ve halatları söküldü. Yeni makine&motor kaideye monte edildi.
Maviçam blok sağ asansörün zemin kat kapısı yenilendi. Eski makine motoru söküldü. Yerine yeni makine&motor takıldı. Motorun, elektrik panosuna bağlanması çalışmalarına başlandı.
Yeterli aydınlatma olmadığından basketbol sahası önünde ve yanındaki yürüyüş yolu üzerine iki adet yer aydınlatma armatürleri takıldı.
Fıstıkçam blok sağ asansörün sökülen eski halatlarının yerine yeni çelik halatlar yeni kabine bugün bağlandı.
Yazlık kafe arkasındaki yeni ahşap çardağa, şeffaf koruyucu vernik sürüldü.
Yazlık kafe wc lerinin dolan foseptiği vidanjörle boşaltıldı.
Beyazçam blok zemin kat sağ asansör eski kapısı, yenisi ile değiştirildi.
Sedir blok bodrum katındaki mutfak gider hattı açılarak temizlendi. Pimaşlar tekrar yerine monte edildi.
Hal tarafındaki otopark girişinin bulunduğu kapıya, sitemizin logosu ve adının yazılı olduğu tabelalar konuldu.
Beyazçam blok sağ asansörün makaralı kat switch montajları tamamlandı. Kat ayarları yapıldı. Kamerası takıldı. Zemin kat dış kapısı değişimi hariç bayram öncesinde asansör hizmete alındı. 01.07.2016
Sarıçam ve Ladin blok yanlarıyla Maviçam blok önündeki kırık yer aydınlatmalarının yenileriyle değiştirilmesi için Karaköy'dkie imalatçısına dökme metal malzemeden 15 ad. yer aydınlatma armatürü alındı.
Fıstıkçam blok sağ asansörün montajı tamamlanan yeni kabinine, iç kapıların ve kasetin (düğmelerin) takılması işleri bitirildi.
Maviçam bloğun yenilenen sağ asansörünün zemin katındaki eski dış kapı, yeni kapı ile değiştirildi.
Yenilenen beyazçam blok sağ asansörün, yeni iç kapı ve pompasının yerine monte edilmesi çalışmaları tamamlandı.
Bahçe sulama sarnıcındaki arızalı fleksi borular ve pano yenisiyle değiştirildi. Bahçenin tekrar fıskiyelerle gece sulamalarına başlandı. 29.06.2016
3.kapıdaki (76. yan parsele açılan) çok eski ve kullanılmaz durumda olan fiber güvenlik kulübesi kaldırıldı. Açığa çıkan zeminine kedilerin tuvalet ihtiyaçlarını görmeleri için kum serildi.
2.depomuzun da temizlik dezenfekte çalışmaları İSTTEM firması tarafından yapıldı. 27.06.2016
Sokak kedilerine; sadece kedi besleme yerlerinde yiyecek verilmesinin sağlanması amacıyla maviçam arkasındaki trafo bölgesinde, 76.Parsele açılan 3.kapı bölgesinde ve 2.otoparkın arkasındaki trafonun yan tarafında birer adet kedi besleme yeri oluşturuldu.
Fıstıkçam blok sağ asansöre yeni kabinin montaj çalışmaları yapıldı. 24.06.2016
Maviçam bloğun eski sağ asansör kabini söküldükten sonra yeni kabinin montaj çalışmaları yapıldı. 24.06.2016
Beyazçam blok sağ asansörün yeni kabin montaj çalışmaları yapıldı. 23.06.2016
Fıstıkçam blok eski sağ asansör kabini, yeni kabin montajının yapılabilmesi için tamamen sökülerek atıldı.
Kapalı otoparka iniş merdiven altında bulunan ve devamlı yanan lamba foteselli ledli armatürle değiştirildi.
280 ton su kapasiteli 1.depomuzun temizliği ve dezenfektesi, Hamidiye İstem firmasına yaptırıldı. 23.06.2016
Beyazçam blok sağ asansörün yeni makine&motorunun yerine montajı ve yeni çelik kablo çekilmesi çalışmaları tamamlandı.
Beyazçam blok sağ asansörün eski kabini söküldü. Yeni kabin montajına süspansiyonlardan başlandı.
Bahçedeki çok eski durumdaki bahçe çöp kovalarının yerine ahşap giydirmeli içi paslanmaz 10 ad. çöp kovası alındı.
Maviçam blok sağ asansörün yenilenmesi çalışmalarına kuyu içindeki kablo kanallarının sökülüp yeni yerine taşınması çalışmaları ile başlandı.
Fıstıkçam blok sağ asansör yenileme işlerine, kuyu içi elektrik kablo kanal tesisatlarının sökülmesi çalışmaları ile başlandı.
A1 - A2, B ve C blok önlerindeki çiçekliklere de yaz mevsimine uygun çiçekler dikildi.
Gerektiğinde ortak alan enerji üretiminde kullandığımız jeneratörlerimizin periyodik bakımları yaptırıldı. 17.06.2016
Maviçam blok sol asansör makine&motor ve kabin yenileme çalışmaları tamamlandı. Sol asansör hizmete alındı. 17.06.2016
Bahçedeki çiçekliklere yaz mevsimine uygun çiçek dikimine başlandı.
Bahçedeki süs havuzumuzun temizliği yapıldı. Temiz su ile dolduruldu.
Maviçam blok yeni sol asansör makine & motor bölümüne emniyet tel hazne bölümü yapıldı. Demir kaidenin boyanması çalışmaları bitirildi.
Beyazçam blok sağ asansörün yenilenmesi çalışmalarında eski makine&motorun yerinden sökülmesi işleri bitirildi.
Bahçemizdeki çiçekliklere dikilmek üzere Yalova'dan 55 kasa ve 50 ad. mevsim çiçekleri satın alındı.
Yazlık kafe arkasındaki çardak önüne 4 ad. saksılı limon servisi ağacı alınarak yerlerine dikildi.
Akşam güneşinin gözü rahatsız etmesi nedeniyle tenis kortuna branda çekildi.
B ve C blokların giriş kapı üstlerine yapılan sundurmaların yağmurlu havalarda aralardan su sızdırmaması için silikon çekildi.
Beyazçam blok sağ asansörün yenilenmesi işleri, asansör kuyu içindeki kablo kanallarının yerinin değiştirilmesi çalışmaları ile başladı.
Kameralarla çekilen görüntüleri kayıt aldığımız DVR cihazlarından bir tanesinin arızalı hard disc'i yenilendi. DVR lardaki har disc lerin arızalanmaması için tüm kamera cihazları UPS'e bağlandı. Beyazçam blok girişindeki arızalı kamera değiştirildi.
Sedir 1. blok bodrumunda kokuya sebep olan süzgeçe es borusu takılarak kötü koku sorunu çözüldü.
Maviçam blok sol asansörün eski kabini yeni kabinle değiştirildi. Makine dairesine yeni makine & motorun ve şasi kaidenin yerleştirilmesi çalışmaları tamamlandı. Kabin içi kasetin (düğmelerin) ve kabin iç kapılarının montajı yapıldı.
Beyazçam blok 45, 49 ve 53 nolu dairelerin dış cepheden su giren fuga çatlakları, AKUT ticari servisi tarafından tamir edildi. 09.06.2016
Kızılçam blok sol asansörün yenileme çalışmaları tamamlandı. Kamera da yerleştirilerek 09.06.2016 tarihinde hizmete verildi.
A blokların yenilenen kabinlerindeki ses sorunun çözmek için kabin ve karşı ağırlık patenleri, yeni slikon patenlerle değiştirildi.
Karaçam bloğun asansör kat aralarındaki eski kasetlerin (düğmelerin) yeni kasetlerle değiştirilmesi çalışmaları tamamlandı.
Yazlık kafe çay ocağı arkasına yapılan ahşap kameriyenin çatısına membran yapıştırılması ve içinin ledli armatürlerle aydınlatılması çalışmaları tamamlandı. Hizmete açıldı. 06.06.2016
Kızılçam blok sol asansör zemin kat eski dış kapısı söküldü. Yerine yeni dış kapı monte edildi
Kızılçam blok 79 ve 19 nolu dairelerin dış cephelerindeki çatlaklardan daire içine gelen yağmur suyunun engellenmesi için dış cephede gerekli tamirat çalışmaları NP1 malzeme kullanılarak AKUT'un ticari servisine yaptırıldı.
Karaçam blok bodrum kat havalandırma cam kenarlarına kedilerin girmemesi için alüminyum kafeslerin takılması işleri tamamlandı.
Yazlık kafe wc içlerinde kullanılmak üzere 3 ad. çöp kovası alındı.
Sitemizi yıldırımlardan koruyan maviçam ve karaçam blokta bulunan paratonerlerin yıllık bakımları Amper Mühendisliğe yaptırıldı.
Geçen sene yenilenen bina içi 46 ad. yangın tüpümüzün yıllık muayene ve kontrolleri yapıldı.
Yazlık çay ocağı arkasında yeni yapılan ahşap kemeriyenın üstünün lambiri ve beşonlarla kapatılması çalışmaları tamamlandı.
Yeni asansörlerin iniş çıkış sırasında çıkardığı seslerin nedeninin içi yağ dolmuş standart ray patenleri olduğu görülmüş olup bu patenler slikon patenlerle değiştirilerek ses sorunun oldukça azaldığı görülmüştür.
Yazlık kafe bay ve bayanlar WC sine lüks sabunluk alındı. Yerine montajı yapıldı.
Bloklardan çöp alınması işlerinde kullanılmak üzere eski çöp taşıma arabaları yerine Çeçen Plastikten 8 ad. 280 litrelik 2 tekerlekli yeni çöp arabaları alındı.
Fıstıkçam blok kat arası eski asansör çağırma butonları yenileriyle değiştirildi.
Karaçam blok bodrumuna giren kedilerin giriş yollarının alüminyum malzemeler kullanılarak kapatılması çalışmaları başladı.
Yazlık çay ocağı arkasına 25 m2 oturma alanlı kameriye yapılması için ahşap iskeletin oluşturulması çalışmaları tamamlandı.
Maviçam blok sol asnasörün eski makine ve motoru söküldü. Yerine yeni makine ve motorun montaj çalışmalarına başlandı.
Kızılçam blok sol asansörün çelik halatları yenilendi. Yenilenen kabin içine yeni kasetlerin (düğmelerin) montajı ve elektrik panosuna aktive edilmesi çalışmaları yapıldı. Yeni kabine yeni iç kapıların montajı da bitirildi.
Maviçam blok 18.kat kırık yangın merdiven camı yenisiyle değiştirildi. Cama havalandırma deliği açıldı.
4. otoparkta asfalt dökülen bölgelerde silinen otopark çizgileri, tekrar oluşturularak boyamaları yapıldı.
Beyazçam blok kat aralarındaki eski düğmelerin (kasetlerin) yenileriyle değiştirilmesi çalışmaları bitirildi.
Tenis kortu yanındaki drenaj hattı bölümü önüne, perdeleme yapması için pitos ve kartopu bitkileri dikildi.